REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejna olbrzymia inwestycja pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna olbrzymia inwestycja pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Kolejna olbrzymia inwestycja pod Wrocławiem, przy autostradzie A4. Firma P3 Logistic Parks rozpoczęła budowę nowego parku logistycznego, który będzie zoptymalizowany pod kątem sektora e-commerce. Cały park o powierzchni 265 tys. mkw. został już wynajęty jednemu najemcy.
Panattoni realizuje kolejną inwestycję w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni realizuje kolejną inwestycję w Rudzie Śląskiej
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zmierza po trzeci milion metrów kwadratowych w województwie śląskim. Deweloper rozwija się między innymi w Rudzie Śląskiej, gdzie wynajął już 200 000 mkw.
Szwajcarska firma Endress+Hauser uruchomiła laboratorium wzorcujące we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Endress+Hauser uruchomiła laboratorium wzorcujące we Wrocławiu
Polski oddział szwajcarskiej Grupy Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam realizowane usługi w zakresie kalibracji przepływomierzy oraz przetworników ciśnienia i temperatury.
Rozpoczyna się remont Krakowskiego Przedmieścia w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się remont Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie
Pora na zapowiadany, wakacyjny remont nawierzchni Krakowskiego Przedmieścia. W nocy z piątku na sobotę, czyli z 21 na 22 czerwca, zamknięty zostanie odcinek od ulicy Senatorskiej do Królewskiej. Dla pieszych prace nie oznaczają większych utrudnień, ale kierowcy i autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.
Koreański inwestor z branży automotive otworzył nową fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Koreański inwestor z branży automotive otworzył nową fabrykę w woj. opolskim
Kolejna duża inwestycja koreańska w Polsce. I kolejna w województwie opolskim. ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych wybudował zakład produkcyjny w Skarbimierzu (powiat brzeski, woj. opolskie).
Kraków zyskał nową przestrzeń gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków zyskał nową przestrzeń gastronomiczną
Sześć restauracji z kuchniami świata, bar, kawiarnia, specjalnie wydzielona strefa do pracy, a to wszystko w nowoczesnej, otwartej przestrzeni. Tak wygląda Hala Maki – nowy punkt na mapie gastronomicznej Krakowa, który w piątek 10 maja został oficjalnie otwarty.
Zabytkowa Willa Rappaporta w Łodzi przeszła spektakularną przemianę! [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa Willa Rappaporta w Łodzi przeszła spektakularną przemianę! [ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy, przedwojenny, okazały budynek w Łodzi odzyskał swój dawny blask! Kosztem niemałych środków oraz sześciu lat pracy spektakularną przemianę przeszedł poprzemysłowy kompleks za perłą architektoniczną ul. Rewolucji 1905 r., willą Leona Rappaporta. Vis a vis Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego powstał wielofunkcyjny obiekt, który zaczyna od nowa tętnić życiem.
Na terenie AmberExpo w Gdańsku powstanie nowy hotel i halaartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie AmberExpo w Gdańsku powstanie nowy hotel i hala
Na terenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego AmberExpo w Letnicy powstanie nowa hala o powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych oraz trzygwiazdkowy, pięciokondygnacyjny hotel ze 160 pokojami. Spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie ogłosiła konkurs na realizację tej inwestycji, która ma kosztować ok. 140 mln zł. Czwarta hala MTG będzie miała charakter wielofunkcyjny. W razie potrzeby będzie można w niej stworzyć na potrzeby kongresowe audytorium na ok. 1200 miejsc. Hala ma być gotowa do użytku w lipcu 2025 r., a hotel rok później. Na dachach hali i hotelu znajdą się panele fotowoltaiczne.
W woj. zachodniopomorskim powstaną dwie nowe farmy fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
W woj. zachodniopomorskim powstaną dwie nowe farmy fotowoltaiczne
W województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski powstaną dwie kolejne farmy fotowoltaiczne. Nomad Electric podpisał nowy kontrakt z Energix Polska i zbuduje dwie farmy fotowoltaiczne w formule "pod klucz" o łącznej mocy 30 MWp. Instalacje powstaną z wykorzystaniem inwerterów centralnych. Inwestycje zlokalizowane zostaną w gminie Banie.
Sześć zabytkowych budynków mieszkalnych przy ul. Agnieszki przejdzie generalny remontartykuł
Pokaż artykuł
Sześć zabytkowych budynków mieszkalnych przy ul. Agnieszki przejdzie generalny remont
Katowice, dbając o komfort życia mieszkańców remontują i unowocześniają mieszkaniowy zasób miasta. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zaplanował na lata 2027-2030 docieplenie i kapitalny remont budynków przy ul. Agnieszki 20, 22, 24, 25, 27 i 29, w historycznej kolonii na osiedlu Wełnowiec – Józefowiec. Obecnie pod tymi adresami mieszka ponad 130 osób.
170-metrowy planowany wieżowiec Roma Tower zmieni wygląd i funkcję artykuł
Pokaż artykuł
170-metrowy planowany wieżowiec Roma Tower zmieni wygląd i funkcję
Co dalej z budową nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy? Chodzi o Roma Tower, który ma powstać u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej. Rozpoczęcie budowy coraz bliżej, ale co równie ważne, znacznie zmieni się wygląd tego wieżowca i jego funkcja.
Plan ratowania jezior w Wielkopolsce będzie kontynuowanyartykuł
Pokaż artykuł
Plan ratowania jezior w Wielkopolsce będzie kontynuowany
Projekt odbudowy zasobów wodnych we wschodniej Wielkopolsce będzie kontynuowany, ale w zrewidowanej formie, która pozwoli na szybszą rekultywację terenu. Podczas spotkania z ministrą klimatu i środowiska Pauliną Hennig-Kloską przedstawiciele i przedstawicielki Wód Polskich, Urzędu Marszałkowskiego, samorządów oraz ZE PAK S.A. wypracowali porozumienie w sprawie odbudowy zasobów wodnych we wschodniej Wielkopolsce.
Polska firma Eko-Tech rozbudowuje fabrykę w woj. śląskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Tech rozbudowuje fabrykę w woj. śląskim [WIZUALIZACJE]
Kolejna polska firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w województwie śląskim, w którym między innymi produkowane będą izolacje do systemów bateryjnych. Tym razem w miejscowości Kalety, w powiecie tarnogórskim. Swój zakład produkcyjny rozbudowuje firma EKO-TECH Sp. z o.o. Sp.k., polska firma rodzinna z bogatym doświadczeniem w branży materiałów samoprzylepnych.
Jaka przyszłość lotnisk w Modlinie i Radomiu?artykuł
Pokaż artykuł
Jaka przyszłość lotnisk w Modlinie i Radomiu?
Jaka przyszłość czeka dwa duże porty lotnicze w pobliżu Warszawy – w Modlinie i w Radomiu? Bardziej "świetlaną przyszłość" wydaje mieć przed sobą zlokalizowane bliżej stolicy lotnisko w Modlinie.
Kiedy ruszy Kolej Dużych Prędkości w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Kiedy ruszy Kolej Dużych Prędkości w Polsce?
Kolej Dużych Prędkości (KDP) – to potrzebna inwestycja, która powinna rozpocząć się jak najszybciej. Dobrze, aby fundusz kolejowy miał podobne możliwości finansowania inwestycji, jak fundusz drogowy – m.in. żeby mógł się zadłużać.
Premiera inwestycji Naramowicka 100 w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Premiera inwestycji Naramowicka 100 w Poznaniu
MJ Deweloper wystartował ze sprzedażą 250 apartamentów na Winogradach w Poznaniu. Nowoczesne osiedle Naramowicka 100 powstaje w pobliżu Starego Rynku, Parku Cytadela oraz Wartostrady.
Przemysł w Raciborzu zostanie wzmocniony – podpisano porozumienie w sprawie majątku Rafako S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Przemysł w Raciborzu zostanie wzmocniony – podpisano porozumienie w sprawie majątku Rafako S.A.
W dniu 29 kwietnia 2025 r. spółka, w której udziały posiadają: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.), Polimex Mostostal S.A. oraz Towarzystwo Finansowe „Silesia Sp. z o.o.” – podjęła decyzję o zawarciu wiążącego porozumienia w sprawie dzierżawy majątku Rafako S.A. To strategiczne porozumienie stanowi impuls rozwojowy dla całego regionu raciborskiego, wzmacniając lokalny łańcuch dostaw, kooperantów i przedsiębiorców związanych z działalnością Rafako S.A.
Kolejny wielki, znany, globalny koncern stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny wielki, znany, globalny koncern stawia na Wrocław
Stolica Dolnego Śląska przyciągnęła kolejny wielki, znany, globalny koncern. Stena AB, jedna z największych firm rodzinnych w Szwecji, prowadząca globalne operacje w zakresie żeglugi, linii promowych, offshore, nieruchomości i finansów, wybrała Wrocław na lokalizację swojego centrum IT.
Rusza budowa nowego parku handlowego w woj. warmińsko-mazurskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego parku handlowego w woj. warmińsko-mazurskim [WIZUALIZACJE]
W województwie warmińsko-mazurskim powstanie nowy park handlowy. Inwestor, firma KRAM Investment wybrała generalnego wykonawcę budowy Parku Handlowego Bratian, która wybuduje Park do końca I kwartału 2026 r. KRAM Investment zabezpieczyła już grunt pod tą inwestycję, a na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace budowlane. Obiekt jest już skomercjalizowany w 60 proc. Równolegle trwa pre-kampania crowdfundingu inwestycyjnego na platformie Emiteo, której celem jest weryfikacja zainteresowania inwestorów przed emisją akcji o wartości do 5 mln euro.
Chiński gigant stawia na Łódź. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Chiński gigant stawia na Łódź. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna duża, zagraniczna firma stawia na Łódź. Firma Rock Communication spółka należąca do grupy kapitałowej ZTT Group z siedzibą w Chinach, zdecydowała się na otworzenie fabryki w tym jednym z największych polskich miast. Na jej lokalizację wybrała należący do firmy P3 Logistic Parks, park logistyczny P3 Łódź City III.
REKLAMA